יוגה - מסע של שחרור

יוגה הינה מסע חזרה אל הטבע האמיתי שלנו. זהו מסע של שחרור, ויתור, עזיבה של המוכר, הישן, הקבוע האוטומטי והיפתחות לחקר, התבוננות וגילויים חדשים לגבי עצמנו , החיים, העולם.

 

האטה יוגה הינה תרגול רוחני-פיזי-אנרגטי-רגשי. במהלכו, תרגול התנוחות (=אסאנות), תרגילי הנשימה (=פראנאיאמה) הריכוז והמדיטציה, מוביל לשחרור הדרכים המגבילות והמוכרות, בהן אנו משתמשים בגוף ובהכרה (=מחשבה רגש ואינטלקט) ולהתמוססות התבניות שמגבילות וכובלות אותנו.

 

זהו תהליך של התעמתות עם מגבלות הדפוסים הפיזיים, הרגשיים והפסיכו-רוחניים, עימם אנו מזוהים וכבולים.    עימות זה, אם הוא קורה בתוך חקר עצמי המתרחש ברגישות, כנות, פתיחות, מיקוד, נדיבות וקבלה עצמית, סבלנות, נחישות, מחויבות, תשוקה והתלהבות, רק אז, אט אט, בהדרגה, נשימה אחר נשימה, שלב אחר שלב, אנו משתחררים מכל הדפוסים והתבניות המגבילות וכובלות אותנו למעגל סבל בלתי נחוץ של שיפוט, ביקורת, השוואה, דחייה, התנגדות. ואז אנו מתחילים לחיות בתוך התבניות והמתנות שהחיים נתנו לנו בכל התחומים,    בלי התנגדות, ופשוט הופכים אותם לכלים שימושיים כדי לשחק בעולם.

או אז אנו חיים בלי מאמץ, מתוך החופש והחן של טבענו האמיתי.

 

 

יוגה משמעה איחוד והתעוררות אל כל מה שהננו ואל כל מה שקיים כשלם ואחד. אחדות היא חוויה הדורשת מיינד רחב ופתוח היכול להכיל את כל האספקטים השונים שמתקיימים בנו ובעולם. הכלי העמוק הזה, הינו אמצעי להבהיר ולחשוף את כל מה שקיים בתוכנו ולבטא אותו בצורה ישירה והרמונית.           

יוגה היא שיטה שיש בה אומץ עוצמה גילוי ואובייקטיביות, שמרכזה תהליך של חקר וקבלה המביאים לשינוי ספונטאני של מהותנו, אישיותנו ודרך חיינו.                             

 

בשלב כלשהו אנו כבר לא מזוהים עם המחשבות/הרגשות/האמונות/ הרעיונות/המעשים, אלא מרשים לכל אלו לקבל את מקומם הזמני, מבלי לאבד את הראייה של השלם הגדול יותר, שבו הם רק חלקיק קטן וחולף.

תהליך זה משחרר אותנו מהתלות במה שידוע מוכר ובטוח, ועוזר לנו לחוש בטחון בבלתי ידוע, בבלתי מוכר.

 

ואז מתגלה מה שנמצא מתחת לתבניות והדפוסים שמגדירים ומגבילים אותנו, ומשתחרר הפוטנציאל האנושי העמוק שטמון בנו. וזה אומר שמלא הכוח העוצמה של גופנו, הכרתנו ואישיותנו הופכים להיות זמינים!

Please reload

חדש במרכז

סופשבוע של יוגה ומדיטציה

1/9
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

בריאה - מרכז היוגה והמודעות של שונטל ממן

מושב מגדים, חוף הכרמל
לתאום שעור / טיפול חייגו עכשיו: 0528-563656

​© 2016-2020 אתר תדמית וויקס - Wix Master מקבוצת Fly Guy