יוגה - התקדמות ושינוי מתוך שלום עם מה שיש

הבוקר באמצע השיעור אחד התלמידים אמר: אני לא מתקדם בקצב מהיר מספיק !"

 

עניתי לו שכל ההבדל בין תרגול היוגה לתרגולים פיזיים אחרים זו דווקא הגישה הפנימית שצריכה להיות כמעט הפוכה:

 

בעולם המערבי אנחנו מכוונים למטרות, משימות ויעדים שצרכים לקרות בעתיד. כמעט אף פעם איננו שוהים ברגע הזה, בטח לא מרוצים ממנו וממה שיש כי תמיד יכול להיות יותר טוב. ואז כמעט כל דבר שאנחנו עושים עם הגוף הוא בגישה של להשיג ולדרוש ממנו להיות יותר מהיר/חזק/גבוה/רזה, לשפר אותו באופן בלתי פוסק כדי שיתאים לתבניות חיצוניות שנקבעו כנכונות עבור כולם בלי יוצא מן הכלל.

 

 

אך התורה של היוגה מזמינה אותנו להיות בגישה אחרת לחלוטין: תרגול יוגה הוא הזדמנות להתחבר אל הגוף ממקום של הודיה הערכה ומסופקות ממה שיש וממה שהוא מאפשר לי לעשות ולחוות. כשאני ניגשת לגוף בגישה כזו, נטולת שיפוטיות וביקורת, הוא מפסיק לחוש שהוא /אני לא מספיק טובים ונענה לי הרבה יותר, ואז הוא נפתח בצורה נינוחה ונעימה. 

 

כשאני מתרגלת יוגה מתוך רצון פשוט להיות עם עצמי בדיוק כפי שאני ולתת לעצמי נשימה, שקט ותשומת לב, גופי חש זאת; הוא נמס ומתרכך מבפנים. כל ההתנגדויות, המאבקים הפנימיים, העומס והמתח שנובעים מדיסוננס בלתי פוסק בין המצוי לרצוי פשוט נעלמים.

 

התרגלנו לחשוב על הגוף ולהתייחס אליו באופן נפרד מן האני הפנימי. התרגלנו לבקר אותו לשפוט אותו להתלונן עליו כאילו הוא ישות נפרדת . אך עלינו לזכור כי הכל מחובר, הכל ואחד ומגיב לכל רגש ומחשבה! כשאנו מפסיקים לבקר ולשפוט ולרצות יותר ממה שיש ומתקיים כרגע (המאסטר שלי קרא לזה גניבה מן המציאות!) אז הכל יכול להתרחש בהרבה יותר נחת, רוגע, שלום פנימי ואהבה עצמית. וכשזה קורה לי עם עצמי זה גם מופנה החוצה אל הסביבה שלי, אל העולם: אני מפסיקה לשפוט ולבקר ולהעדיף משהו אחר ומאפשרת לעצמי לראות את כל היופי המתנות והדברים הטובים שיש בי, שיש ברגע הזה, שיש בעולם בלי לרצות כל הזמן משהו אחר!

 

 

יוגה מזמינה אותנו להשתפר ולממש את הפוטנציאל שלנו יותר ויותר בכל רגע נתון אך זה נובע מתוך נוכחות, מיקוד ומסופקות מן הרגע הזה ומה שהוא מגיש לנו ולא מתוך אוטומט בלתי פוסק של רוצון לשפר את עצמי ואת העולם בלי הרף.

Please reload

חדש במרכז

סופשבוע של יוגה ומדיטציה

1/9
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

בריאה - מרכז היוגה והמודעות של שונטל ממן

מושב מגדים, חוף הכרמל
לתאום שעור / טיפול חייגו עכשיו: 0528-563656

​© 2016-2020 אתר תדמית וויקס - Wix Master מקבוצת Fly Guy